Designed & Powered by Ata Bilişim
Mağusa İşitme Cihazları
Mağusa İşitme Cihazları

Etkili iletişimin en temel şartlarından biri duymak ve duyduğunu anlamlandırmaktır. İşitme kaybı yaşayan birinin duyması ve duyduğunu anlamlandırması zor olduğundan etkili iletişim kurması sağlıklı bir insana oranla maalesef çok daha zor olabiliyor. Bu oranı yükseltmek adına kullanılabilecek kulak işitme cihazlarıbirçok seçenek ve kolaylık ile karşımıza çıkıyor.
Her 1000 yeni doğan bebekten yaklaşık 1 ila 3 ünde ve yeni doğan yoğun bakım ünitesine alınan bebeklerin %4 ile %6'sında çeşitli tip ve derecede işitme kayıpları gözleniyor. Bebekte ve çocukta işitmenin azalması konuşma yeteneğini azaltmakla birlikte, sosyal, duygusal ve kavramsal kısacası tüm gelişimsel alanlarda olumsuz etkiler yaratıyor. Bu sebeple doğumdan itibaren bebeğin işitme problemi olup olmadığının kontrol edilmesi, gerekirse işitme testi için başvurulması gerekiyor.
İşitme testi her ilde uzman kişiler tarafından yapılıyor. Kıbrıs'ta işitme testi yaptırmak isteyenlerin Kıbrıs İşitme Testi
nerede yapılır diye araştırdıklarında karşılarına çıkan seçenekleri iyice incelemeleri gerekiyor. Çünkü bebeklik ve çocukluk döneminde konulan yanlış bir tanı ileride daha büyük kayıplara sebebiyet verebiliyor.
Kulak işitme cihazları, kişinin işitme kaybı türü, seviyesi, yaşı ve çalışıyorsa; çalıştığı ortam göze alınarak veriliyor. Cihaz seçimi yapılırken de dikkat edilmesi gereken bazı konular var. Öncelikle odyometre testinin tam yapılması ve kişinin kemik yolu ile hava yolu işitme eşiğinin tayin edilmesi gerekiyor. Ayrıca gelen sesin yüksekliği, tizliği ve sesi en rahat algılama noktasına da dikkat edilmesi gerekiyor.

İşitme Cihazı Türleri Nelerdir
Cihazlar kulak arkası, kulak içi, kanal içi, gözlük tipi ve cep tipi olmak üzere beşe ayrılıyor. Fakat ilerleyen teknoloji sayesinde kulak arkasına takılarak kullanılan cihazlar artık çok kullanılmıyor. Bunların yerine kulak içi cihazlar ve kulak zarına yerleştirilen cihazlar tercih ediliyor.
İçlerinde bulunan işitme cihazı pili sayesinde sürekli kullanım sağlayan ses cihazı uzun kullanım ömrü ve pratik kullanımları sayesinde rahat duyma konforunu kullanan kişiye yaşatıyor.

İşitme Cihazı Nasıl Seçilir
Kulak işitme cihazları seçimi yapılırken, kişilerin mutlaka uzman kişilerden destek almaları tavsiye ediliyor. Şekil itibariyle işitme cihazına benzeyen fakat sadece sesi yükseltmeye yarayan yan sanayi cihazlar ile işitme cihazları birbirine karıştırılabiliyor. Fiyat olarak daha uygun görünen bu ses yükselticilerin herhangi bir medikal izni olmadığı gibi, kullanan kişinin duyma yetisini pozitif bir katkısı da olmuyor.
Cihazın seçimi, uyarlanması ve kullanımı belirli prosedürlere bağlı. Nasıl ilaçlar eczaneden alınıyorsa işitme cihazının da ruhsatlı işitme merkezlerinden alınması, uyarlamasının da bu merkezlerde çalışan odyometrist veya odyologlar tarafından yapılması gerekiyor.
İşitme cihazları medikal ürünler olduğundan yaşadığınız bölgedeki yetkili sağlayıcılardan edinmeniz gerekiyor. Kıbrıs işitme cihazları temini konusunda kısır bir yer olarak görünse de, firmamız Kıbrıs Ses ihtiyacınız olan cihazlarını temin etme konusunda sizlere yardımcı oluyor.

Kıbrıs Ses İşitme Cihazları Merkezi
Şht. Aygün Yusuf Sok. No:8, K.Kaymaklı / Lefkoşa
0533 842 8788 - 0542 889 5838

SSS
Kıbrıs Ses resmi web sitesine hoş geldiniz. İşitme cihazlarımız hakkında detaylı bilgi almak için çekinmeden bize yazın.