Designed & Powered by Ata Bilişim
Lefkoşa İşitme Cihazları
Lefkoşa İşitme Cihazları

İnsanın sesi algılama süreci, ses dalgalarının basınç ve titreşim olarak beynin algılayabildiği kodlara dönüştürülmesidir. Dış kulak, orta kulak, iç kulaK ve sinir yolları, bu sürecin 4 temel elemanıdır. İşitme kaybı adı verilen durum ise, bu dört elemandan herhangi birinin veya birden fazlasının işlevini yerine getirememesi sonucu oluşur. Bu işlevsizlik, ses dalgalarının algılanamaması veya beynin anlayabileceği kodlara dönüştürülememesi olarak kendini gösterir.
Özellikle bebeklik ve çocukluk dönemlerinde bu işlevsizlik durumunun kontrol edilmesi gerekir. Hemen her hastalıkta olduğu gibi işitme kaybı ve sağırlıkta da erken yaşlarda yapılan tespit ve tedaviler, hastalığın tedavisinde büyük önem taşır. Kullanılması gerekiyorsa ses cihazı kullanımına erken yaşta başlamak, ileriki yaşlarda bireyin daha rahat etmesine ve işitme probleminin büyük bir kısmını çözmesine olanak sağlar.


İşitme Kaybı Çözülebilir mi?

İşitme kaybının işitme sistemindeki 4 ana unsurdan birinin veya birkaç tanesinin işlevsizliğinden olduğundan bahsettik. Bu unsurlardan dış kulak ve orta kulak içindeki problemlerin hemen hepsi kolaylıkla tedavi edilebilir. Fakat iç kulaktaki salyangoz içinde bulunan saç hücreleri tahrip olduysa, bunu tedavi etmek henüz mümkün değil. Aynı şekilde sinir hücrelerinde oluşan tahribatın da maalesef kesin bir çözümü yok.
Buna rağmen uzunca bir süredir kullanılmakta olan kulak işitme cihazları sayesinde, işitme problemlerinin büyük bir çoğunluğuna çözüm sağlanabiliyor. İşitme sistemindeki aksaklıkları pas geçerek direkt olarak beyin ile irtibata geçen bu cihazlar sayesinde, işitme problemi olan hastaların problemleri ortadan kalkıyor. Üstelik bu alanda gelişen teknoloji, her geçen sene hastaların yaşam standardını biraz daha yukarı çıkarıyor.


Kıbrıs İşitme Merkezi

Kıbrıs işitme cihazlarıtemini konusunda insanlara pek fazla seçenek sunmuyor. Biz, bu seçeneklerin sayısını ve kalitesini arttırarak problemlerinizi çözmenin yollarını arıyoruz. Eski moda kulak arkası cihazların yerini alan kulak içi cihazlar temin ederek, teknolojinin işitme cihazı teknolojisine yaptığı katkıları Kıbrıs'a kadar getiriyoruruz.
Yalnızca işitme cihazı sağlayan ithalatçı bir firma değiliz. Her türlü işitme problemi konusunda insanların yardımına koşmayı amaçlıyoruz. Ebeveynler için zorlu bir süreç olan, çocuğunun işitme kaybının olup olmadığını araştırma sürecinde de, Kıbrıslı ebeveynlerin yanında oluyoruz. Artık Kıbrıs işitme testi konusunda bir adım daha ileride çünkü ebeveynlere işitme testi hizmeti vererek çocuklarının problemini anlamalarında yardımcı oluyoruz.

Sağladığımız ürünlerin her türlü ihtiyacını karşılıyoruz. İşitme cihazı pili gibi gereksinimleri karşılıyor, işitme problemi olan müşterilerimizi bu tip ufak ihtiyaçları karşılamak için uğraşmak zorunda bırakmıyoruz. Kıbrıs işitme cihazları konusunda bir cazibe merkezi olmasa da, artık bu cihazların kolaylıkla temin edilebildiği bir lokasyon konumunda. İşitme testi yaptırmak, dağıtımını yaptığımız cihazları görmek ve kendinize en uygun işitme cihazını seçmek için tek yapmanız gereken hemen anasayfamıza gitmek.
Kıbrıs Ses İşitme Cihazları Merkezi
Şht. Aygün Yusuf Sok. No:8, K.Kaymaklı / Lefkoşa
0533 842 8788 - 0542 889 5838

SSS
Kıbrıs Ses resmi web sitesine hoş geldiniz. İşitme cihazlarımız hakkında detaylı bilgi almak için çekinmeden bize yazın.