Designed & Powered by Ata Bilişim
Girne İşitme Cihazları
Girne İşitme Cihazları

Yaşlılık pek çok hastalığın esas sebebi olarak gösterilir. Duyma problemi de bu tip yakıştırmalara konu olan hastalıkların başında gelir. Halbuki duyma probleminin tek nedeni aslında yaşlılık . İşitme kaybı yaşayan bireylerin problemleri doğuştan gelebileceği gibi, mesleği ve çalışma koşulları yüzünden de meydana gelebilir. Hatta basit bir basınç değişimi bir işitme kaybına sebep olabilir.
Vücudumuzun pek çok noktası gibi kulaklarımız da itinalı ve özenli bir bakıma muhtaçtır. Vücudun en küçük kemiklerini içinde barındıran, denge ve işitmeyi aynı anda yürüten kulak, insanların en az önemsediği ama aslında çok kıymetli olan bir organdır. Kıymeti de işitme kaybı yaşandığında anlaşılır.

Kıbrıs Duyma Testi

İşitme problemlerinin büyük bir kısmı doğuştan gelir. Ses cihazı kullanımına küçük yaştan itibaren başlanmasının tavsiye edilmesindeki temel sebep de budur. Kişilerin ses cihazı ile yaşamaya alışması, kulağın da ses cihazı ile uyumlu şekilde işlemesi için çocukluk yaşları idealdir. Elbette daha sonradan yaşanan işitme kayıplarında durum farklı şekilde işleyebilir. Fakat bu kaybın ne kadar olduğu nasıl ölçülmelidir?
Kıbrıslılar için herhangi bir rahatsızlık oluştuğunda ülke dışına muayeneye gitme dönemi artık bitti diyebiliriz. Kıbrıs işitme testikonusunda başarılı bir ülke konumuna geldi. Artık Girne işitme testi yapılabilen bir şehir. Mesleki deformasyondan ötürü yaşadığınız veya çocuğunuzda olduğundan şüphelendiğiniz işitme kayıpları için artık yurt dışında teste gitmeye gerek yok. Çünkü Kıbrıs Ses olarak biz bu hizmeti veriyoruz.

İşitme Cihazı Nasıl Çalışır

İşitme cihazları, basitçe dış sesleri yükseltme prensibi üzerinden hareket ederler. Fakat her ses yükseltici cihaz, işitme cihazı olarak kullanılamaz. Yan sanayi ürünlerin de kullanıldığı günümüzde, kesin ve tatmin edici bir sonuç almak için bilindik ve başarılı markaların işitme cihazlarını kullanmak gerekir.
Dış sesleri yükselterek elektrik sinyallerine ve akustik enerjiye çeviren ses cihazları, bu iletileri iç kulağa ve sinirlere iletir. Sinirlerin aldıkları bu bilgiyi beynin algılayabileceği seslere çevirmesi üzere çalışır. Sanılanın aksine işitme kaybının ilerlemesini sağlamaz. İşitme cihazlarının tek amacı, hastaların konforlu bir yaşam sürebilmesine olanak tanımaktır.

İşitme Cihazını Nereden Alabilirim
Kıbrıs işitme cihazları temininin de kolaylıklar yapılabildiği bir ülke haline geldi. Artık son teknoloji işitme cihazlarını Kıbrıs'a getiriyor, ihtiyaca uygun işitme kulak dışı veya kulak içi cihazlar temin ediyoruz. Yurtdışından getirmek isterken zorlandığınız cihazları kolaylıkla almanızı ve işitme kaybının önüne geçmenizi sağlıyoruz.
Kulak işitme cihazları Kıbrıs Ses sayesinde ayağınıza geldi diyebiliriz. Üstelik işitme testi de yapıyor, işitme problemlerini çözmeniz için her türlü hizmeti sağlıyoruz. İşitme cihazı pili gibi yedek parçaların da teminini sağlayarak, işitmenin bir daha sizin için bir problem olmasının önüne geçiyoruz.
Kıbrıs Ses İşitme Cihazları Merkezi
Şht. Aygün Yusuf Sok. No:8, K.Kaymaklı / Lefkoşa
0533 842 8788 - 0542 889 5838

SSS
Kıbrıs Ses resmi web sitesine hoş geldiniz. İşitme cihazlarımız hakkında detaylı bilgi almak için çekinmeden bize yazın.